Znaki Czasu na Międzynarodowych Targach Książki

Po raz pierwszy w historii Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie Wydawnictwo „Znaki Czasu” zaprezentowało swą prospołeczną działalność.
Jubileuszowe 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to jedna z większych imprez tego typu. Przez cztery dni w halach Expo Kraków przy pojawiło się około 70 tys. fanów czytelnictwa.
W czasie tych Targów każdego roku swoje stoiska prezentuje także ponad 60 oficyn zakonnych, diecezjalnych i kościelnych. Tym razem — po raz pierwszy w historii — w tzw. Salonie Wydawców Religijnych pojawiło się Wydawnictwo „Znaki Czasu”.
Zajmuje się ono wydawaniem książek i periodyków o profilu religijnym, społecznym, zdrowotnym, edukacyjnym, młodzieżowym i dziecięcym. W stałej sprzedaży znajduje się około dwustu tytułów. Do sztandarowych należą książki „Wielki bój” i „Życie Jezusa” oraz bestseller „Leki z Bożej apteki” (ponad milion sprzedanych egzemplarzy).
— Zależy nam na kształtowaniu opinii społecznej w oparciu o dialog, otwartość i życzliwość w świetle biblijnych wartości — mówi Mirosław Harasim, dyrektor Wydawnictwa.
NIE TYLKO WOJNA NA STOISKU
Na stoisku „Znaków Czasu” (C42, Hala Wisła) dostępne były także wyjątkowe nowości wydawnicze. Część z nich zadebiutowało właśnie na Targach: przede wszystkim książka pt. „Szeregowiec Doss” autorstwa Frances M. Doss, żony Desmonda Dossa, bohatera najnowszego filmu Mela Gibsona Przełęcz ocalonych (którego premiera w Polsce i na świecie nastąpi pięć dni po Targach, czyli 4 listopada tego roku).
Wśród nowości nie zabrakło najnowszego komentarza teologicznego do Księgi Apokalipsy pt. „Zrozumieć Apokalipsę”, świetnie udokumentowanej książki pt. „Mit Boga i inne kłamstwa”, odpowiadającej m.in. na pytanie, czy Bóg jest homofobem. Ofertę uzupełniła „Seria wojenna” takich książek, jak m.in.: „Tęcza nad piekłem”, czyli zapis wojennych wspomnień nawróconego członka japońskiego ruchu oporu, oraz „Wierzyć Bogu w czasach Hitlera”.
Ważną część oferty Wydawnictwa stanowiły cenione pozycje zdrowotne, przede wszystkim obszerny i bogato ilustrowany leksykon Lecznicza żywność, który powinien znaleźć się na półce każdej osoby dbającej o swoje zdrowie. Nie zabrakło też cieszącej się powodzeniem książki o Annie German pt. „Człowieczy los”.
— Dzięki nam odkryjesz m.in. świat odważnych idei, które nierzadko pozwalają pójść pod prąd obiegowych, utartych opinii — zapewniał dyrektor Harasim, zapraszając na stoisko „Znaków Czasu”.
WYDAWNICTWO (TROCHĘ) KRAKOWSKIE
Początki Wydawnictwa „Znaki Czasu” sięgają roku 1921 i wiążą się z działalnością Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Po drugiej wojnie światowej, podczas której działalność wydawnicza nie była możliwa, reaktywowano Wydawnictwo właśnie w Krakowie. Dzisiaj działa ono w Warszawie, wydając nie tylko cenione książki, ale też dostępny m.in. w salonach Empik miesięcznik „Znaki Czasu”. Bezpłatny egzemplarz otrzymał każdy odwiedzający stoisko w sobotę (29 października) — ten dzień w całości poświęcony był na promocję tego jednego z najstarszych polskich miesięczników.
SŁAWY NA TARGACH
Spośród autorów, którzy byli obecni na tegorocznych Targach Książki, wymienić należy m.in. prof. Jerzego Bralczyka, Jacka Hugo-Badera, o. Leona Knabita OSB, Marka Krajewskiego, Filipa Springera, Andrzeja Stasiuka, Mariusza Szczygła, Olgę Tokarczuk oraz Janusza L. Wiśniewskiego. Nie zabrakło również znanych i lubianych przedstawicieli świata sportu, polityki i muzyki: Aleksandra Doby, Czesława Langa, Anny Lewandowskiej, Roberta Makłowicza, Michela Morana, Martyny Wojciechowskiej oraz Tomasza Zimocha.