Media o nas

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego i różnego rodzaju akcje społeczne organizowane przez zbór krakowski bywają zauważane przez lokalne i krajowe media.

TVN o adwentystach

13 lutego w programie “Dzień Dobry TVN” emitowanym w godzinach porannych można było zobaczyć historię Natalii Tatarczuch, która po kinowej premierze filmu “Przełęcz ocalonych” została adwentystką dnia siódmego.

Teleexpress - rok Sobotniej Sofy

To już rok, od kiedy uczą krakusów odpoczywać – zabrzmiał ciepły głoś Macieja Orłosia (Teleexpress TVP1) 14 maja, dokładnie o godzinie 17:08. Kilkadziesiąt minut wcześniej świętowaliśmy rok naszej kampanii społecznej.

Onet.pl - Szkoła Seniora

W Szkole Seniora są nauczyciele, tematy lekcji, tablica. Jest nawet bufet, w którym podczas przerwy mogą wzmocnić się uczniowie. Najzwyklejsza szkoła? Nie do końca. Krakowscy studenci skupieni wokół Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej stworzyli Szkołę Seniora, w której uczą osoby 50+.

Gazeta Wyborcza - Jestem Emocją

10 marca w kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Lubelskiej 25 odbędą się warsztaty z Anną Samusionek, warszawską aktorką. Celem spotkania jest pomoc w radzeniu sobie ze stresem.

Gość Niedzielny - Targi książki z Lutrem

Nie przegnali Lutra: „Uwagę zwracał np. mężczyzna w stroju renesansowym, który na stoisku wydawnictwa Adwentystów Dnia Siódmego „Znaki Czasu” przybijał młotkiem kartki do drewnianych drzwi. Sprawozdanie z 21. Międzynarodowych Targów Książki.

Dziennik Polski - Jestem Emocją

Znana aktorka pokaże, jak radzić sobie ze złymi emocjami.

Gazeta Wyborcza - WOŚP

WOŚP: O godzinie 20 w niedzielę, 14 stycznia, krakowscy wolontariusze zebrali nieco więcej niż w ubiegłym, rekordowym, roku.

LoveKrakow.pl - Luter na Rynku Głównym

500 lat Reformacji. Happening na Rynku Głównym

Gazeta Wyborcza - 500-lecie reformacji

W sobotę o Marcinie Lutrze podyskutują ksiądz, pastor i naukowcy. Wszystko z okazji przypadającego 31 października 500-lecia reformacji. Spotkanie odbędzie się w parafii Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Lubelskiej 25 o godz. 17. Wstęp wolny.

Onet.pl - Sobotnia Sofa

Jutro po raz dziesiąty i ostatni w tym roku w Krakowie stanie wygodna kanapa relaksacyjna, czyli Sobotnia Sofa. Wnioski po dziewięciu „sofach” są jasne – krakowianie są zmęczeni. Z 300 osób, które usiadło na sofie 95 proc. przyznało, że jest zmęczonych.

Radio Kraków - Sobotnia Sofa

Sobotnia Sofa to biały, wygodny mebel. Jest rozstawiany w różnych częściach Krakowa po to, aby pokazać mieszkańcom, że nie można cały czas pędzić, że czasami trzeba usiąść i odpocząć. Akcję organizują studenci, którzy na sobotniej sofie zachęcają do dobrego, co nie oznacza leniwego, odpoczywania.