Aktualności

WOŚP 2020 u adwentystów – relacja

Zanim 28. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w całej Polsce w niedzielę 12 stycznia 2020, w sobotę 11 stycznia wieczorem w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie zabrzmiały jej pierwsze brzmienia w czasie koncertu zorganizowanego w miejscowym zborze. Zebraliśmy 2.147,48 złotych.

 

A więc zaczęliśmy, już wczoraj, jako pierwsi w Polsce (!) grać w ramach 28. edycji WOŚP, tym razem na rzecz dzieci chorych na schorzenia neurologiczne. Koncert w kościele adwentystycznym w Krakowie przy ul. Lubelskiej 25, który na Facebooku reklamował sam Jurek Owisiak, rozpoczął się o godz. 17.00 i trwał prawie dwie godziny.

 

 

W sali domu modlitwy wypełnionej po brzegi wystąpiło kilku zdolnych artystów, którzy wykonali wiele utworów mówiących o cudzie życia, miłości Boga i wielbiących Go za to wszystko co dla nas czyni w życiu i za zbawienie dokonane przez Jezusa Chrystusa.

 

Koncert składał się z dwóch części, a w jega przerwie zbierane były środki na główny cel tej charytatywnej akcji i rozdawano słynne czerwone serduszka.

Głównymi artystami prezentującymi się na tym wydarzeniu byli: Mariusz Zawierucha i Ola Voitenko (z domu Harasim). Mariusz Zawierucha (wokal, gitara), który tym razem wystąpił ze swoim synem Wiktorem (inst. perkusyjne, gitara), brał już wcześniej kilka razy udział w koncertach WOŚP.

 

We wczorajszym koncercie przypominał on swoje najbardziej znane utwory z płyty „Życie to cud” oraz zaśpiewał wiele innych pieśni uwielbieniowych – solo, w duecie ze swoim synem, a także wraz z pozostałymi wykonawcami – Olą Voitenko (wokal), Małgorzatą Popławską (wokal) oraz Krzysztofem Kotlarkiem, który akompaniował na fortepianie.

 

Ola Voitenko, po kilkuletniej przerwie powróciła znowu do działalności wokalno-artystycznej, którą wcześniej z powodzeniem prowadziła m.in. w zespole „All4Him”.

 

Słuchaczy koncertu wzruszyła ona utworami, skomponowanymi zarówno przez jej siostrę Karolinę, jak i innymi aranżacjami. Zaśpiewała ona też jedną pieśń, którą kiedyś w latach 80-tych poprzedniego wieku wykonywała jej mama Danuta, a w głosie Oli można było właśnie usłyszeć pobrzmiewający głos tej pierwszej.

 

Koncert 28. edycji WOŚP u adwentystów w Krakowie poprowadził Daniel Cichy, na codzień dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz znany krytyk muzyczny.

 

Koncert ten był świetnym wydarzeniem, które wywyższając i wielbiąc naszego wszechmocnego Boga i Jego Syna Jezusa Chrystusa, przyniosło jednocześnie wiele duchowych, emocjonalnych i artystycznych wzruszeń jego uczestnikom, a także spełniło swój podstawowy, charytatywny cel – solidarnej zbiórki środków finansowych na rzecz chorych dzieci, które z powodzeniem od dwudziestu ośmiu lat realizuje WOŚP w Polsce i zagranicą.