Aktualności

Remont – apel o pomoc

Ruszyliśmy z długo wyczekiwanym remontem. Chcemy jeszcze lepiej służyć lokalnej społeczności, dlatego – po kilkudziesięciu latach od ostatnich renowacji – pewne zmiany są już konieczne.
Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące remontu. Prosimy o Twoje wsparcie przez przelewy środków finansowych na konto 07 1750 0009 0000 0000 3277 7627.

 

Pamiętaj, że od 1 lutego do odwołania nabożeństwa w Krakowie będą się odbywać jedynie w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy os. Teatralnym 24 (szczegóły).

Czy to potrzebne?

 

„Tak mówi Pan Zastępów: «Ten lud powiada: Jeszcze nie nadszedł czas, aby odbudowywać dom Pański». Wówczas Pan skierował te słowa przez proroka Aggeusza: «Czy to jest czas stosowny dla was, by spoczywać w domach wyłożonych płytami, podczas gdy ten dom leży w gruzach? Teraz więc – tak mówi Pan Zastępów: Rozważcie tylko, jak się wam wiedzie!»” Biblia, Księga Aggeusza 1,2-5

 

Ta biblijna historia pokazuje, jak ważne było odbudowanie „domu Boga” – i o tym, jak często skupiając się na własnych dobrach zapominamy o dobru wspólnym, lub nawet o dobru samego Boga.

 

Odpadające kafelki, kilkudziesięcioletni parkiet, stare i trujące ogrzewanie, zasilanie niewystarczające przy jakichkolwiek większych koncertach charytatywnych – więc ich organizatorzy zawsze zastanawiali się, czy w trakcie po prostu „nie wybiją korki”…

 

Do tego wnętrze niedostosowane do potrzeb dzieci i osób starszych, szmer podczas nabożeństw wynikający z tłumaczenia na język angielski nawet kilkunastu osobom, brak profesjonalnego oświetlenia czy sprzętu do wyświetlania treści wizualnych. Tak od lat wygląda nasza zborowa codzienność. Nie skarżymy się, bo przecież są większe potrzeby. Nie skarżymy się, bo przecież jak jest – widać gołym okiem.

 

Ale kiedy wreszcie nadarzyła się możliwość generalnego remontu – postanowiliśmy zrobić wszystko, żeby wykonać go najlepiej jak potrafimy.

 

Jako społeczność adwentystów w Krakowie chcemy służyć naszym bliźnim: osobom wierzącym tak jak my, niepodzielającym tej wiary oraz zupełnie niewierzącym. Dlatego od lat angażujemy się w działania charytatywne (zapraszając do naszego zboru seniorów, zbierając kurtki dla dzieci, organizując liczne koncerty charytatywne, w tym w ramach WOŚP) oraz organizujemy programy religijno-społeczne (które coraz częściej nagrywamy i publikujemy).

 

Wierzymy, że Boga można uwielbić również w ten sposób. On jest godzien, aby wszystkie sprawy organizacyjne, estetyczne, budowlane i związane z bezpieczeństwem stały na najwyższym poziomie.

 

Chcemy stworzyć miejsce, które będzie domem Boga i domem tych, którzy Go szukają i domem naszych wszystkich sąsiadów.

 

Co się zmieni?

 

Zmiany obejmą praktycznie wszystkie pomieszczenia:

 

* Całkowicie przeorganizowana zostanie elektryka, aby spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa i umożliwić np. odpowiedni poziom nagłośnienia i nagrywania TV.

 

*Pomieszczenie główne będzie nowoczesne, z baptysterium pod sceną i niezbędnym sprzętem audiowizualnym.

 

*Dzieci będą mogły spędzać czas w specjalnie do tego wyznaczonych pomieszczeniach.

 

*Wygospodarowano wraz z Diecezją Południową nowe przestrzenie, dzięki czemu lekcje szkoły sobotniej nie będą musiały odbywać się w holu i szatni.

 

*Wybudowane zostaną zupełnie nowe toalety.

Konkretny cel

Możesz przekazać wsparcie finansowe na konkretny cel – prosimy o jego skonsultowanie ze skarbnikiem lub starszym zboru:

  • – Przygotowanie pomieszczenia dla dzieci
  • – Nagłośnienie
  • – Projektor audiowizualny
  • – Zestaw mikrofonów
  • – Łazienka damska / męska
  • – Wyposażenie kuchni
  • – Nowe, wygodne krzesła

 

Jak mogę pomóc?

 

Prosimy Cię o pomoc w trzech obszarach:

 

1. Módl się o powodzenie dla tego projektu – to coś więcej, niż projekt budowlany. Chcemy wnętrzem nowego zboru uwielbić imię Boga.

 

2. Skontaktuj się z nami, aby zadeklarować swoje wsparcie (np. czasowe lub eksperckie): kontakt@adwentysci.krakow.pl.

 

3. Przekaż swój dar:
Bank BNP PARIBAS
Nr konta bankowego: 07 1750 0009 0000 0000 3277 7627
Odbiorca: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego Zbór w Krakowie,
ul. Lubelska 25 30-003 Kraków
Tytuł: Remont Lubelska 25 / darowizna na cele kultu religijnego