Aktualności

Powrót do nabożeństw “w realu”

Po jednym miesiąc przerwy, od soboty 5 grudnia wracamy do prowadzenia nabożeństw i uczestnictwa w nich w kościele przy ul. Lubelskiej 25 w Krakowie. Ze względu na obostrzenia, każdej soboty odbędą się cztery  półtoragodzinne nabożeństwa – o 8:00, 10:00,  12:00, 14:00. Na wybrane nabożeństwo należy się zapisać!

 

 

To powrót po wielu miesiącach. Nabożeństwa będą się odbywać w nowo wyremontowanej kaplicy, w której prace modernizacyjne rozpoczęły się jeszcze przed wybuchem pandemii.

 

W kolejne soboty nabożeństwa będą się odbywać w czterech terminach:  08:00, 10:00, 12:00, 14:00. Liczba uczestników jest ograniczona, dlatego prosimy o informacje telefoniczną/esemesową, na które nabożeństwo pragniecie przyjść (nr tel.: 693 412 785).

 

W pomieszczeniu obowiązkowe będzie utrzymywanie dystansu pomiędzy sobą, noszenie maseczek lub przyłbic oraz stosowanie innych środków higienicznych (mycie rąk środkami dezynfekcyjnymi itp.).

 

Decydując się na uczestnictwo w nabożeństwach adwentystycznych przy Lubelskiej 25 pamiętaj o następujących czynnościach:

 

– Zarezerwuj miejsce, kontaktując się ze swoim diakonem lub dzwoniąc/pisząc na 693 412 785.

 

– Pamiętaj o punktualności – na nabożeństwo wpuszczani będą tylko zapisani na odpowiednie nabożeństwo.

 

– Zajęcia dla dzieci – tymczasowo brak

 

– Tłumaczenie na język angielski  – godz. 14:00

 

– Weź swoją maseczkę lub przyłbicę i miej ją założoną podczas trwania całego nabożeństwa.

 

– Przed wejściem do pomieszczenia zdezynfekuj ręce – stanowisko z płynem odkażającym zostanie ostawione przed wejściem.

 

– Zachowaj dystans społeczny. Nie witaj się podając ręce ani przytulając się.

 

– Siadaj tylko na wyznaczonych miejscach – zostały one zaaranżowane w odpowiednich odległościach. Rodziny mieszkające pod jednym dachem mogą usiąść w rzędach składających się z większej liczby krzeseł. Na sali głównej znajdują się też rzędy 3-, 2- i 1-osobowe.

 

– Podczas nabożeństwa nie ma przerwy. Jeśli to koniecznie, zaopatrz się w swoją wodę – nie będziemy jej podawać.

 

– Po nabożeństwie słuchaj instrukcji prowadzących opuszczenia pomieszczenia. Nie tarasujmy przejść. Wszelkie rozmowy możliwe będą na zewnątrz, przed budynkiem kościelnym – w środku odbywa się wtedy dezynfekcja przed kolejnym nabożeństwem.

 

Zarząd Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przygotował pełną instrukcję dotyczącą organizacji nabożeństw, mającą zapewnić bezpieczeństwo naszych zgromadzeń. Jest zgodna z rozporządzeniem Rady Ministrów i umożliwia nienarażanie się na wysokie kary.

 

Nadal powinniśmy być czujni i zachowywać się odpowiedzialnie. Mamy w Polsce pierwsze przypadki zakażeń w kościołach, a nawet na pogrzebach. Dzięki Bogu, jak dotąd żaden z tych przypadków nie dotyczy naszego Kościoła – mówi w orędziu skierowanym do wierzących pastor Marek Rakowski, sekretarz Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce.

Chociaż przez ostatni okres studium biblijne i nabożeństwa internetowe cieszyły się dużym powodzeniem, o czym świadczyła liczba uczestników, to jednak nic nie zastąpi tego w realnym, fizycznym i wspólnotowym wymiarze. Dlatego cieszy nas bardzo to, że możemy do nich powrócić!

Wierzymy w to, że z czasem wrócimy do normalnego funkcjonowania naszych nabożeństw, a jak na razie, zapraszamy na te, które  będą się  odbywały w naszej pięknie odnowionej, nowoczesnej kaplicy.

Do zobaczenia!

 

dr Paweł Szkołut

dyrektor oddziału komunikacji