Aktualności

Noc Świątyń w kościele Adwentystów w Krakowie

No i stało się. Noc Świątyń – Kraków 2019 jest już historią.

 

Tak w tym, jak i w uprzednim roku nasz skromny zbór dołączył się do tego wydarzenia, mającego na celu pokazanie oddawania czci Bogu oraz innych praktyk duchowych zarówno w różnych kościołach chrześcijańskich, jak i  miejscach kultu innych religii.

 

W sobotę 21.09.2019 nasz zbór otworzył swoje podwoje dla gości, wszystkich którzy mieli ochotę zobaczyć, co to tak właściwie jest adwentyzm.

 

Noc Świątyń zaczęła się o godzinie 18:00, kiedy to goście mieli okazję doświadczyć uroczystego zakończenia dnia Szabatu, wziąć udział w szkole sobotniej, studium biblijnym, dowiedzieć się więcej o adwentyzmie itp. Mogli oni zadać dowolne pytanie dotyczące naszej denominacji, form kultu, zasad wiary, na które, jak przypuszczam, otrzymywali dokładne i precyzyjne odpowiedzi udzielane przez siostry i braci. 

 

Po studium biblijnym przyszła kolej na nieco sztuki muzycznej; zespół z bliźniaczego zboru w Nowej Hucie zaprezentował koncert muzyki chrześcijańskiej, który spotkał się z dużym uznaniem. Ponieważ jesteśmy promotorami zdrowego trybu życia, nie mogło zabraknąć 5 minut dla zdrowia oraz drobnego poczęstunku dla wszystkich uczestników i gości. 

Kolejne studium Biblii i dyskusja oraz spotkanie modlitewne zakończyło główną część programu. Jednak oprócz niej goście  mogli zobaczyć wystawę Biblii połączoną z mini-wykładem prowadzonym przez pastora, dotyczącym samego pochodzenia Biblii i „drogi”, jaką musiało przejść Pismo Święte, żeby dotrzeć do nas w formie jaką znamy. Mogli oni również zapoznać się z prezentacją instytucji adwentystycznych w kraju i na świecie oraz z formami działalności charytatywnej prowadzonej przez nasz kościół. Wszystko to działo się równolegle obok siebie.

 

Na koniec chciałbym podziękować w imieniu Krakowskiego Zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego organizatorowi wydarzenia – Fundacji Polistrefa, pastorom, siostrom i braciom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego eventu. Bez Was, to wydarzenie nie mogło by się odbyć. Życzę błogosławieństw Bożych dla wszystkich.

 

Andrzej Grzana