Aktualności

Nie lękaj się

Nigdzie nie znajdziesz lepszej nadziei i miłości od tej, którą daje Ci Jezus. Potrzebujesz wsparcia certyfikowanego psychologa, modlitwy, pomocy, ciepłego obiadu lub przywiezienia zakupów? Odezwij się do nas!

 

Niepokoje związane z sytuacją zdrowotną oraz polityczną. Choroby bliskich. Brak spotkań na żywo – nawet z najbliższą rodziną. Zastanawialiśmy się, jak w czasie kwarantanny zaprezentować to, co staramy się prezentować zawsze: nadzieję.

 

Postanowiliśmy docierać do Polaków za pomocą symbolu graficznego pokazującego największą możliwą miłość – Jezusa Chrystusa. Tylko ona daje nadzieje na „lepsze jutro”.

 

W dalszej części tego artykułu dowiesz się, jak możesz włączyć się w kampanię † = ♥. Ale najpierw najważniejsze – czy możemy Ci pomóc?

Darmowa pomoc psychologa

 

W tym trudnym dla wszystkich czasie, kiedy nie wiemy co przyniesie jutro, kiedy rośnie w nas poziom lęku i niepokoju, coraz więcej osób szuka specjalistycznego wsparcia. Fundacja ADRA uruchamia bezpłatne grupy wsparcia online prowadzone przez profesjonalistów. Tutaj bezpiecznie i anonimowo możesz podzielić się własnymi przeżyciami,wymienić doświadczeniami, pomysłami, otrzymać wsparcie. Tu spotkasz ludzi, którzy przeżywają to samo co Ty, którzy nie ocenią i nie skrytykują, ale zrozumieją i pomogą.

 

Wejdź na www.adra.pl/kryzys i skorzystaj ze wsparcia!

Rozmowa, modlitwa, zakupy

 

Potrzebujesz modlitwy, rozmowy, pomocy lub przywiezienia zakupów? Odezwij się do nas!

 

Nie jesteśmy w stanie obiecać, że pomożemy wszystkim (bo sytuacja jest naprawdę specyficzna), ale już teraz nasi wolontariusze dowożą ciepłe posiłki starszym mieszkańcom Nowej Huty bądź włączają się w akcje dostarczania maseczek dla służby zdrowia.

 

Skontaktuj się z nami poprzez:

– email: kontakt@adwentysci.krakow.pl lub artur.dzaman@adwentysci.krakow.pl

– zadzwoń do naszego pastora: 693 412 785

– napisz wiadomość prywatną poprzez Facebook.

 

Na pewno pomodlimy się w każdej intencji, którą nam powierzycie! Zapraszamy do kontaktu.

Kampania † = . Przyłącz się!

 

Czasy specyficzne, to i forma naszego działania specyficzna. Jako adwentyści wierzymy, że nie ma lepszej nadziei niż ta, którą daje nam Jezus Chrystus. On już pokazał, jak bardzo nas kocha.

Postanowiliśmy rozpropagować symbol pokazujący tę największą miłość i nadzieję. Jeśli podzielasz te wartości – przyłącz się do nas!

 

Co możesz zrobić?

 

1. Jeśli posiadasz konto w portalu Facebook, ustaw tzw. nakładkę na swoje zdjęcie. Wtedy symbol † = ♥ (krzyż równa się miłość) pojawi się na Twoim zdjęciu! To bardzo proste, zajmie Ci maksymalnie pół minuty. Wybierz preferowaną opcję kolorystyczną i kliknij w link:

2. Skopiuj poniższą grafikę „Nie lękajcie się” i wyślij ją do osób, na których Ci zależy. Napisz personalną wiadomość o tym, że też miewasz trudności i gorszy czas, ale Jezus daje nadzieje na lepsze jutro.

3. Powyższą grafikę możesz też wrzucić w swoje media społecznościowe (lub ustawić jako zdjęcie w tle na Facebooku).

Wielkanoc w domach

 

„W związku z epidemią koronawirusa rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta wielkanocne zrezygnować z podróży i pozostać w domach”powiedział szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów. A zatem niebawem wierzący na całym świecie będą obchodzili święto (jedni Wielkanoc, inni Paschę), ale jednocześnie – przynajmniej w Polsce – będą zmuszeni pozostać w domach. Zdecydowaliśmy się w sposób wizualny pokazać im sedno tego czasu: krzyż równa się miłość. Niech grafiki z takim przesłaniem „zaleją” media społecznościowe i przestrzeń publiczną.

 

Czym jest Wielkanoc? Zobacz przesłanie pastora Jarosława Dzięgielewskiego.

 

Dotąd bilboard z takim hasłem został zaprezentowany przy jednym z ruchliwych rond w Krakowie. Poszukujemy kolejnych możliwości, aby go wyeksponować. Ale przede wszystkim liczymy na media społecznościowe i chęć zaprezentowania tego przesłania przez ludzi wierzących, że krzyż = miłość.