Nabożeństwo

Jak wygląda nabożeństwo?

Sobotnie nabożeństwo to czas na uwielbienie Boga. Słuchamy przemów opartych na Piśmie Świętym, śpiewamy i modlimy się. Dokładamy wszelkich starań, by był to czas radosny i odpowiadający na najważniejsze pytania współczesnego człowieka.

JAK WYGLĄDA POCZĄTEK?

Zaczynamy nabożeństwo o godz. 9:30: muzyką, śpiewaniem, słuchaniem tekstu Pisma Świętego. Podczas refleksji ewangelizacyjnej słuchamy o działalności ewangelizacyjnej naszego Kościoła w Krakowie i na świecie.

CZAS NA ROZMOWĘ

Bardzo ciekawym punktem programu jest dyskusja o godz. 10:00. Zdajemy sobie sprawę, że słuchanie to nie wszystko. Podczas dyskusji dzielimy się na mniejsze grupy, tak, żeby każdy miał możliwość i większą swobodę wypowiedzenia się. Aktywność jest oczywiście zupełnie dobrowolna. Jedna osoba moderuje dyskusję, wcześniej zaś znany jest temat rozmowy – i Ty możesz o nim poczytać przed dyskusją, korzystając z tego linka!

Nabożeństwo składa się z kilku części:

– Refleksja ewangelizacyjna godz. 9:30
– Dyskusja w grupach godz. 10:00
– Przerwa godz. 10:45
– Kazanie (homilia) godz. 11:00
– Poczęstunek godz. 12:00

Udostępniony za darmo e-book zatytułowany jest „Lekcje Biblijne” ze względu na charakterystykę tej części nabożeństwa – może ona przypominać szkołę. Z tym, że tu nie ma ocen, wyższych i niższych klas czy złych odpowiedzi. Po prostu usiądź na wybranym przez siebie miejscu, posłuchaj i – jeśli masz ochotę– śmiało włącz się w dyskusję!

CZAS NA SŁUCHANIE

Kazanie (homilia) w godz. 11:00-12:00. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu i ogłoszeniach, zaproszona osoba (raz na miesiąc jest to pastor Artur Dżaman – opiekun krakowskiego Kościoła) wygłasza refleksję biblijną (homilię). Tu możesz posłuchać archiwalnych nagrań. Dwa razy podczas nabożeństwa przeprowadzana jest dobrowolna kolekta.

Zawsze po nabożeństwie istnieje możliwość porozmawiania z mówcą – czeka na Ciebie przy wyjściu i z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania.

POCZĘSTUNEK

Bardzo często o godz. 12:00 czeka na wszystkich gości skromny poczęstunek(kanapki, owoce), podczas którego można poznać wiele interesujących osób. Wszyscy są mile widziani.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i sprawdź, jak dojechać.

Nabożeństwo odbywa się w każdą sobotę przy ul. Lubelskiej 25. Wszyscy są mile widziani, bez względu na poglądy czy pochodzenie.