Aktualności

WOŚP u adwentystów

Po raz kolejny zagramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a zatem po raz kolejny Kraków zacznie grać z Jurkiem Owsiakiem już w sobotę, 12 stycznia o godz. 17.

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny, który odbędzie się 12 stycznia (sobota) o godzinie 17.00 w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Lubelskiej 25 w Krakowie.

Gośćmi specjalnymi będą cenieni artyści z Łodzi: Mirosław Karauda, Tomasz Karauda oraz Łukasz Karauda. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa – nasi wokaliści to ojciec i synowie. Koncert poprowadzi Daniel Cichy.

Wstęp wolny, w trakcie koncertu zostanie przeprowadzona kolekta na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (w ramach Krakowskiego Międzyszkolnego Sztabu WOŚP – dziękujemy za współpracę!). W tym roku celem zbiórki będzie pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Przez 27 lat grania WOŚP zakupiło 59,7 tys. urządzeń medycznych za blisko miliard złotych. Adwentyści od początku angażują się w inicjatywę, szczególnie w Łodzi (m.in. za sprawą Mirosława Karaudy), gdzie często organizują jeden z koncertów. W krakowskim zborze (parafii) Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego koncert WOŚP odbędzie się po raz trzeci – wcześniej śpiewali u nas Michał Król i zespół New Heaven. Podczas zeszłorocznego koncertu, który odwiedził prof. Janusz Skalski – kierownik kliniki kardiochirurgii dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – uzbieraliśmy ponad 2 tys. zł. Przeczytaj relację tutaj.

Poznaj naszych gości:

Mirek Karauda

Łódzki artysta , bas- baryton. Ukończył wydział wokalno-aktorski w Warszawie. Przez wiele lat związany był z zespołem „Adwent Singers”. Po jego rozpadzie pozostał wierny repertuarowi religijnemu i jako solista wykonuje współczesna pieśń religijną, łącząc śpiew ze świadectwem wiary. Artysta ma za sobą liczne koncerty w Europie, USA i Australii. Nagrał 6 płyt, a jego nagrania emitują media w Polsce i za granicą. Na co dzień jest pastorem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, w którym łączy śpiew z posługą duszpasterską.

Łukasz Karauda

Współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie śpiewa partię Komisarza w Madame Butterfly Pucciniego. W sezonie 2018/2019 wystąpi też w Billy Buddzie Brittena. Absolwent Royal Welsh College of Music and Drama w Wielkiej Brytanii (dyplom z wyróżnieniem). Otrzymał stypendia Królowej Elżbiety oraz Fundacji Bryna Terfla.

Laureat I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” (2018) w Warszawie, I nagrody w V Konkursie Wokalnym im. Karola Kurpińskiego, I nagrody w konkursie The Music in the Vale Young Singer of the Year w 2013 w Cardiff. Współpracował i śpiewał z takimi artystami, jak John Fisher, Gerald Martin Moore, Bryn Terfel , Katherine Jenkins, Teresa Żylis-Gara.

Tomasz Karauda.

Solista. Absolwent Szkoły Muzycznej I stopnia w Łodzi w klasie fortepianu. Wokalista zespołu Sola Gratia, a następnie grupy Saved, z którymi nagrał dwie płyty. Aktualnie śpiewa solowo okazjonalnie występując podczas lokalnych i ogólnopolskich festiwali muzyki religijnej. Na co dzień pracuje jako lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi oraz przygotowuje się do obrony pracy doktorskiej.