Aktualności

Światełko do Nieba prosto z Krakowa

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Podczas koncertu Michała Króla w kościele adwentystów dnia siódmego w Krakowie zebrano 2021,45 zł! 

Po kilkutygodniowych przygotowaniach nadszedł wyjątkowy dzień: 13 stycznia 2018 roku. Tym razem podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w zborze (parafii) Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie wystąpił Michał Król – wokalista, gitarzysta i kompozytor muzyki chrześcijańskiej.

 

 

Gości przywitali uśmiechnięci wolontariusze, a podczas koncertu nie zabrakło elementów związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Krótkie filmy pozwoliły zapoznać się z głównym celem charytatywnej zbiórki i obejrzeć historie dzieci, którym udzielono pomocy z funduszy WOŚP. Gość specjalny wieczoru – prof. dr hab. med. Janusz Skalski, kierownik kliniki kardiochirurgii dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, w barwnym przemówieniu podkreślił, że choć nie jesteśmy społeczeństwem idealnym, taka akcja jak WOŚP potrafi nas zjednoczyć.

 

Występ Michała Króla słuchacze nagrodzili gromkimi brawami. Artysta wykonał piosenki, które zarejestrował na dwóch albumach – „Twój majestat” i najnowszym krążku, „Bohater nieba”. Punktem kulminacyjnym koncertu była zbiórka pieniędzy. Dzięki otwartości serc i portfeli zebrano kwotę w wysokości: 2021,45 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

 

Po części oficjalnej, uczestnicy częstowali się wegetariańskimi kanapkami, czekoladowym brownie i wegańskim ciastem z dyni. Wieczór minął w przyjemnej atmosferze i zapamiętamy go na długo.

 

Zarówno zapowiedzi, jak i krótkie relacje z koncertu pojawiły się w krakowskich mediach, m. in. w Gazecie Wyborczej.

 

Zobacz fotogalerię i polub nasz profil:

Już wkrótce relacja filmowa na YouTube – subskrybuj nasz kanał!