Aktualności

Aktualności

Kościół uchodźców?

Ukrainiec, który miał nie żyć, Indyjka, która w Polsce spełnia swoje marzenia i Polak, który sam był kiedyś imigrantem w Wielkiej Brytanii. O problemie uchodźctwa i migracji dyskutowano z okazji Światowego Dnia Uchodźcy.

Dzień poświęcony losom 65 milionów osób, które zostały zmuszone do opuszczenia swojego miejsca zamieszkania m.in. przez pochodzenie czy religie, nie minął bez echa w krakowskim zborze (parafii) Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Prócz specjalnych modlitw w tej intencji (również w języku ukraińskim) i okolicznościowych utworów muzycznych odbyła się specjalna dyskusja, którą można posłuchać tutaj:

 

 

O losie migrantów rozmawiali Ukrainiec, który przez półtora miesiąca był w śpiączce farmakologicznej i lekarze nie dawali mu żadnych szans, Indyjka, która dzięki studiom na Uniwersytecie Jagiellońskim spełnia swoje marzenia i Polak, doktor Krzysztof Kubiak. Lekarz, który zaprezentował kazanie „Oto człowiek. Otolaryngolog” sam ma za sobą niedługi epizod pracy w Wielkiej Brytanii. Mierzył się m.in. z pytaniem, czy Jezus Chrystus też był uchodźcą.

Światowy Dzień Uchodźcy został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i jest obchodzony 20 czerwca. W Kościele adwentystycznym podobny dzień obchodzony był w 2018 roku 16 czerwca.

 

Zobacz, jak adwentyści pomagają uchodźcom. [link]

Pomagaj razem z nami! [link]