Kontakt

Jak się skontaktować?

Chętnie udzielimy wszelkich informacji. Jeśli masz pytanie, napisz do nas na kontakt@adwentysci.krakow.pl

Chcesz się spotkać osobiście?

Sprawdź jak dojechać do nas
tutaj.


Adres

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Zbór w Krakowie
ul. Lubelska 25
30-003, Kraków

Jeśli chcesz, abyśmy pomodlili się w Twojej intencji, poinformuj nas o tym na modlitwa@adwentysci.krakow.pl

Jeśli masz pytania natury teologicznej, szukasz terapii od uzależnień lub chciałbyś porozmawiać na jakikolwiek inny temat, możesz bezpośrednio skontaktować się z lokalnym pastorem, Arturem Dżamanem. Napisz na artur.dzaman@adwentysci.krakow.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda nasze nabożeństwo, przeczytaj Pierwszy raz?Pastor

Pastor Artur Dżaman

– Moją pasją są spotkania i rozmowy z ludźmi, otwieranie z nimi Biblii oraz przebywanie z młodzieżą – mówi pastor Artur Dżaman, służący w krakowskim zborze od dwóch lat.

Artur Dżaman urodził się w Hrubieszowie, ale od dzieciństwa mieszkał w Chełmie. Jako młody chłopak uprawiał zapasy i karate. Pasjonował się chemią i fotografią. – Do tego stopnia, że przeprowadzałem doświadczenia chemiczne, a zdjęcia i slajdy sam wywoływałem – opowiada pastor. Do dzisiaj przetrwało jego kolejne hobby – czytanie książek.

W 1987 roku ukończył technikum elektryczne w Chełmie. Potem nadszedł czas na służbę wojskową. – Kiedy stamtąd wyszedłem, po dwóch latach służby zasadniczej, wraz z żoną Anną czytaliśmy Pismo Święte – wspomina. – Postanowiliśmy powierzyć nasze życie Bogu przez chrzest święty, który miał miejsce 17 lutego 1990 roku. Niedługo po tym Dżaman rozpoczął naukę w adwentystycznym seminarium duchownym. Studia w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej zakończył w 1994 roku.

Od tego czasu pracuje jako pastor. – Najpierw podjęliśmy służbę w Lublinie i Puławach – opowiada. W 2000 roku trafił do Kielc, później do Jaworzna, Balina i Oświęcimia. Od dwóch lat jest duszpasterzem dwóch zborów Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie, w którym mieszka na stałe od 2015 roku wraz z żoną Anną i dwójką dzieci.

– To czym się zajmuję jest jak przygoda. Każdego dnia Bóg stawia przede mną różne wyzwania oraz ludzi, z których każdy jest wyjątkowy – mówi Artur Dżaman, który pasjonuje się spotkaniami z ludźmi, Biblią i czytaniem książek.

Zobacz

O NAS

Jesteśmy kościołem chrześcijańskim, należącym do grona wyznań protesta-nckich. Wszystkie nasze zasady wiary oparte są wyłącznie na Piśmie Świętym. W Krakowie jest ponad 200 adwentystów dnia siódmego (18 mln na świecie). Wierzymy w zbawienie dzięki łasce i misji Jezusa Chrystusa.
Znajdź więcej

AKTUALNOŚCI

Przekaż nam 1%
18 marca, 2016

Uwielbiamy pomagać. A Ty… możesz nam w tym pomóc! Wystarczy Twój 1% podatku.

Czytaj więcej
Fitness
26 wrzesień, 2015

Pod okiem profesjonalnej instruktorki nie tylko wyrzeźbisz sylwetkę, ale też poznasz ciekawych ludzi.

Czytaj więcej