O nas

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego jest kościołem chrze-ścijańskim, należącym do grona wyznań protestanckich. Wszystkie jego zasady wiary są oparte wyłącznie na Piśmie Świętym. Dwa zbory (parafie) w Krakowie skupiają ponad 200 wyznawców, a na świecie 18 milionów.

Nasza zborowa rodzina

W Krakowie jest ponad 200 adwentystów dnia siódmego, a na świecie 18 milionów.

W co wierzymy?

Adwentyści wierzą w zbawienie dzięki łasce i misji Jezusa Chrystusa oraz w Trójcę Świętą. Praktykują biblijny chrzest dorosłych przez zanurzenie, świętują siódmy dzień tygodnia, sobotę, i żyją nadzieją na powtórne przyjście Zbawiciela. Dowiedz się więcej na stronie
W co wierzymy?

Krakowskie początki

Historia adwentyzmu w Krakowie sięga 1911 roku, a pierwszy zbór został oficjalnie zorganizowany w 1920 r. Od zakończenia II wojny światowej miejscem nabożeństw adwentystów jest ul. Lubelska 25. W latach 90. powstał zbór (parafia) w Nowej Hucie, na os. Teatralnym 25.Historia

Historia adwentyzmu w Krakowie sięga 1911 roku, a zbór został oficjalnie zorganizowany w 1920 roku. Poznaj fascynującą historię społeczności, która wielbiła Boga nawet, gdy groziły za to represje, także w czasie okupacji hitlerowskiej.

Więcej

Ustawa państwowa

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego jest oficjalnie zarejestrowanym chrześcijańskim związkiem wyznaniowym. Jako jeden z 15 Kościołów w Polsce posiada ustawę o stosunkach Państwo-Kościół.

Więcej

W CO WIERZYMY?

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego przyjmuje Biblię jako jedyne źródło wiary. Jego credo opiera się na protestanckim przekonaniu Sola Scriptura (tylko Biblia), stawiając Pismo Święte jako jedyny standard dla chrześcijan.
Znajdź więcej

AKTUALNOŚCI

Przekaż nam 1%
18 marca, 2016

Uwielbiamy pomagać. A Ty… możesz nam w tym pomóc! Wystarczy Twój 1% podatku.

Czytaj więcej
Fitness
26 wrzesień, 2015

Pod okiem profesjonalnej instruktorki nie tylko wyrzeźbisz sylwetkę, ale też poznasz ciekawych ludzi.

Czytaj więcej